Προγράμματα Άσκησης για Εργαζόμενους

Δραστηριότητα Ημέρες Ώρες Τόπος Περιγραφή Έναρξη Γυμναστής
Ai Kido Τρίτη και Πέμπτη 17.00-19.00 Αιθ.45

Στηρίζεται στην αποφυγή της επίθεσης με κίνηση του σώματος, στη διάσπαση της ισορροπίας του αντιπάλου και στον έλεγχό του, συχνά με ακινητοποιήσεις και/ή καθηλώσεις.

12/9/16 Κώστας Ματζάρας
Capoeira AUTh Τρίτη και Πέμπτη 20.30-22.00 Αιθ. 45

Η Capoeira είναι μια βραζιλιάνικη πολιτιστική έκφραση που εμπεριέχει χορό, πολεμική τέχνη, φιλοσοφία, άθληση και εκπαίδευση

12/9/16 Θανάσης Αναγνώστης
Circuit Crossfit Τρίτη και Πέμπτη 19.00-20.00 Σάλα

Κυκλική προπόνηση υψηλής έντασης, αερόβιας και αναερόβιας, σε ποικίλους συνδυασμούς, με μεγάλη αύξηση του μεταβολισμού, καύση λίπους και μυϊκή τόνωση. Η νέα και διαφορετική πρόκληση στην προπόνησή σας.Μάθε τα όρια σου και ξεπέρασε τα.

12/9/16 Βασίλης Βασιλειάδης
Cross Training Outdoors Τρίτη 17.00-18.00 Αίθριο

Κύκλος ασκήσεων cross training σε εξωτερικό περιβάλλον 

12/9/16 Βασίλης Βασιλειάδης
Crossfit Indoors Τετάρτη 18.00-19.00 Αιθ.18

To CrossFit είναι ένα πρόγραμμα ενδυνάμωσης και φυσικής κατάστασης σε εναλλασσόμενη υψηλή ένταση.Οι προπονήσεις συγχωνεύουν όλα τα οφέλη του κλασικού αθλητισμού, προσφέροντας σύσφιξη, γράμμωση, απώλεια βάρους, καλή φυσική κατάσταση και πάνω από όλα υγεία.

 

12/9/16 Βασίλης Βασιλειάδης
Crossfit Indoors Δευτέρα 18.00-19.00 Αιθ.18

To CrossFit είναι ένα πρόγραμμα ενδυνάμωσης και φυσικής κατάστασης σε εναλλασσόμενη υψηλή ένταση.Οι προπονήσεις συγχωνεύουν όλα τα οφέλη του κλασικού αθλητισμού, προσφέροντας σύσφιξη, γράμμωση, απώλεια βάρους, καλή φυσική κατάσταση και πάνω από όλα υγεία.

12/9/16 Βασίλης Βασιλειάδης
Dynamo Kettebell Δευτέρα και Τετάρτη 18.00-19.00 Αιθ. 2

Το πλεονέκτημα της γυμναστικής με τα kettlebells είναι ότι προπονείσαι λειτουργικά. Αυτή η μέθοδος χωρίς διάλειμμα θα αυξήσει τις επιδόσεις και το μεταβολισμό σου και θα δεις το σώμα σου να "γραμμώνει" με γρήγορους ρυθμούς.

12/9/16 Λίλη Ευθυμίου
Functional Training Τρίτη & Πέμπτη 18.00-19.00 Αιθ.18

Πρόγραμμα ενδυνάμωσης όλου του σώματος που προσφέρει και αερόβιες προσαρμογές. Στην προπόνηση εκτελούνται ασκήσεις πολυαρθρικές, συνδυαστικές και υψηλής έντασης

12/9/16 Βασίλης Βασιλειάδης
Harmony in Motion & Performing Arts Τετάρτη 15.30-17.30 Αίθριο

Στο τμήμα “Harmony in Motion & Performing Arts” εξερευνούμε τη σχέση Νου-Σώματος μέσα από το παιχνίδι και τη δημιουργική έκφραση

21/9/16 Στέλλιος Μοναχάς
Hip Hop Τετάρτη 17.00-18.00 Αιθ.18

Το μάθημα, αποτελεί μια έντονη εμπειρία εκγύμνασης, διατηρεί μια σταθερή δομή μέσα από την οποία το σώμα μαθαίνει να δουλεύει ξεχωριστά τα μέλη του, αποκτά ρυθμό, ελαστικότητα και εκρηκτική κίνηση.

12/9/16 Ελένη Ζαγγελίδου
Hip Hop Δευτέρα 21.00-22.00 Αιθ. 18

Το μάθημα, αποτελεί μια έντονη εμπειρία εκγύμνασης, διατηρεί μια σταθερή δομή μέσα από την οποία το σώμα μαθαίνει να δουλεύει ξεχωριστά τα μέλη του, αποκτά ρυθμό, ελαστικότητα και εκρηκτική κίνηση.

14/11/16 Ελένη Ζαγγελίδου
Judo jiu jitsu (αυτοάμυνα) Τετάρτη 17.00-18.00 Αιθ.45

Πολύπλευρη τεχνική που επιτρέπει στον ασκούμενο να είναι σε θέση να αντεπεξέλθει σε οποιαδήποτε κατάσταση άμυνας ή επίθεσης και γενικά κοντινής μάχης.

19/10/16 Γιώργος Ζαγγελίδης
Pilates Δευτέρα-Πέμπτη 19.00-20.00 Αιθ.18

Η κλασική πλέον μορφή άσκησης όλου του σώματος που χαρίζει μυϊκή δύναμη, ισορροπία, ορθοσωμία και ευεξία

12/9/16 Λίλη Ευθυμίου
Pilates Παρασκευή 16.00-17.00 Αιθ.18

 Η κλασική πλέον μορφή άσκησης όλου του σώματος που χαρίζει μυϊκή δύναμη, ισορροπία, ορθοσωμία και ευεξία

12/9/16 Λίλη Ευθυμίου
Salsa Τετάρτη 20.00-21.00 (αρχ.) και 21.00-22.00 (προχ) Αιθ.18

Latin χορός που δημιουργήθηκε από τους ισπανόφωνους της καραϊβικής, αναμιγνύει στοιχεία από διάφορους αφρικάνικους και ευρωπαϊκούς χορούς και χορεύεται κυρίως σε ζευγάρια

12/9/16
Tai-Chi Τρίτη και Πέμπτη 16.00-17.00 Αίθριο

Πολεμική τέχνη ήπιας εξάσκησης, που χρησιμοποιείται ενίοτε και για θεραπευτικούς σκοπούς. 

1/10/16 Δήμητρα Ατέση
Tango Παρασκευή 18.00-22.00 Αιθ. 18

Μαθήματα Tango για όλους και όλες
18.00-19.00 (αρχάριοι)
19.00-20.30 (μεσαίοι)
20.30-22.00 (προχωρημένοι)

12/9/16 Στέλιος Μοναχάς
Yoga Δευτέρα και Τετάρτη 16.00-17.00 Αιθ.18 και Αιθ.45

Ψυχική και σωματική ηρεμία μέσα απο φυσική και πνευματική εξάσκηση

 

12/9/16 Άρτεμις Ανδρικάκη
Yoga Δευτέρα & Τετάρτη 15.00-16.00 Αιθ.45

Ψυχική και σωματική ηρεμία μέσα απο φυσική και πνευματική εξάσκηση

12/9/16 Άρτεμις Ανδρικάκη
Zumba Δευτέρα, Τρίτη & Πέμπτη 20.00-21.00 Αιθ.18

Χορευτικό  πρόγραμμα με στοιχεία αεροβικής που περιλαμβάνει κινήσεις απο Latin χορούς μέχρι hip-hop.

12/9/16 Γιούλη Χαρίση
Αντισφαίριση Τρίτη, Τετάρτη και Παρασκευή 19.00-21.00 Γήπεδο Τένις

Τμήμα εκμάθησης Αντισφαίρισης

12/9/16 Αντώνης Αθανασιάδης
Αντισφαίριση Πέμπτη (αγωνιστικό) 19.00-21.00 Γήπεδο τένις

Αντισφαίριση προχωρημένων

12/9/16 Αντώνης Αθανασιάδης
Αντισφαίριση Δευτέρα 19.00-22.00 Γήπεδο Αντισφαίρισης

Τμήμα εκμάθησης Αντισφαίρισης

12/9/16 Αντώνης Αθανασιάδης
Γενική Ενδυνάμωση (όργανα) Fitness & Γυμναστική με Βάρη Δευτ.-Παρ. 8.30-13.30 & 15.00-22.00 Αιθ.7,9,1

Μηχανήματα Ενδυνάμωσης, Εργοδιάδρομοι, Ποδήλατα, Κωπηλατικά

1/9/16
Γυμναστική με Ιμάντες Τρίτη 17.30-18.00 και 18.00-18.30 Αιθ. 2

Ενναλακτική μέθοδος ενδυνάμωσης όλου του σώματος χρησιμοποιώντας ιμάντες

12/9/16 Λίλη Ευθυμίου
Γυμναστική με Ιμάντες Τετάρτη 16.00-16.30 και 16.30- 17.00, 19.00-19.30, 19.30-20.00 Αιθ. 2

Ενναλακτική μέθοδος ενδυνάμωσης όλου του σώματος χρησιμοποιώντας ιμάντες

12/9/16 Ελένη Ζαγγελίδου, Βασίλης Βασιλειάδης
Γυμναστική με Ιμάντες Πέμπτη 17.30-18.00 και 18.00-18.30 Αιθ. 2

Ενναλακτική μέθοδος ενδυνάμωσης όλου του σώματος χρησιμοποιώντας ιμάντες

12/9/16 Λίλη Ευθυμίου
Γυμναστική με Ιμάντες Παρασκευή 17.00-17.30 και 17.30-18.00 Αιθ. 2

Ενναλακτική μέθοδος ενδυνάμωσης όλου του σώματος χρησιμοποιώντας ιμάντες

12/9/16 Ελένη Ζαγγελίδου
Γυμναστική με Ιμάντες Δευτέρα 19.00-19.30, 19.30-20.00 Αιθ. 2

Ενναλακτική μέθοδος ενδυνάμωσης όλου του σώματος χρησιμοποιώντας ιμάντες

12/9/16 Βασίλης Βασιλειάδης
Επιτραπέζια Αντισφαίριση Δευτ.-Παρ. 8.00-13.30 και 15.00-22.00 Αιθ.16

Ελεύθερη Δραστηριότητα

12/9/16
Καλαθοσφαίριση Δευτ.-Παρ. 15.00-22.00 Σάλα

Ελεύθερη Δραστηριότητα

1/9/16
Καράτε Δευτέρα 18.00-19.00 (αρχ), 19.00-20.30 (προχ.), 20.30.21.00 (αγωνιστικό) Αιθ. 45

Τμήμα εκμάθησης Καράτε Shotokan αρχαρίων

12/9/16 Κώστας Δήμου
Καράτε Τετάρτη 19.00-20.30 (προχ) και 20.30-21.00 (αγωνιστικό) Αιθ.45

Τμήμα εκμάθησης Καράτε Shotokan προχωρημένων

12/9/16 Κώστας Δήμου
Καράτε Παρασκευή 18.00-19.00 (αρχ), 19.00-20.30 (προχ), 20.30-21.00 (αγωνιστικό) Αιθ. 45

Τμήμα εκμάθησης Καράτε Shotokan

12/9/16 Κώστας Δήμου
Κολύμβηση Δευτ.-Παρ. 10.30-13.30 Εθνικό Κολ.

Εκμάθηση και ελεύθερη δραστηριότητα. (Ώρα προσέλευσης: έως 13.00)

12/9/16 Φωτεινή Δάντση
Μοντέρνος Χορός Τρίτη & Πέμπτη 15.00-17.00 Αιθ.45

Διδασκαλία μιας ομάδας χορών, όπως Hip-hop, jazz, αλλά και σύγχρονου χορού, συνδυασμένα με βασική κινησιολογία μπαλέτου, μέσα από την εκμάθηση χορογραφιών.

12/9/16 Άννα Καζακαντώνη
Μοντέρνος Χορός Τετάρτη 15.00-16.30 (αρχάριοι) Αιθ.18

Διδασκαλία μιας ομάδας χορών, όπως Hip-hop, jazz, αλλά και σύγχρονου χορού, συνδυασμένα με βασική κινησιολογία μπαλέτου, μέσα από την εκμάθηση χορογραφιών. Κάθε φορά και νέα χορογραφία!

12/9/16 Γιούλη Χαρίση
Ξιφασκία Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή 19.30-21.00 περίπτερο 7 ΔΕΘ

Τμήμα εκμάθησης ξιφασκίας

21/9/16
Παραδοσιακοί χοροί Δευτέρα 17.00-18.00 (αρχάριοι) Αιθ. 18

Τμήμα εκμάθησης παραδοσιακών χορών

12/9/16 Γιώργος Σοφιανίδης
Παραδοσιακοί χοροί Δευτέρα 16.00-17.00 (μεσαίοι) Αιθ. 18

Τμήμα εκμάθησης παραδοσιακών χορών

12/9/16 Γιώργος Σοφιανίδης
Παραδοσιακοί χοροί Δευτέρα 15.00-16.00 Αιθ. 2

Τμήμα εκμάθησης παραδοσιακών χορών

12/9/16 Γ. Σοφιανίδης
Παραδοσιακοί χοροί (προχωρημένοι) Παρασκευή 17.00-18.00 (προχωρημένοι) Αιθ. 18

Τμήμα εκμάθησης παραδοσιακών χορών

12/9/16 Γιώργος Σοφιανίδης
Πετοσφαίριση Δευτέρα 15.00-18.00 και 20.00-22.00 Σάλα

Ελεύθερη Δραστηριότητα

1/9/16
Ποδόσφαιρο Δευτ.-Παρ. 8.00-22.00 Γηπ. 11Χ11 & 5Χ5

Ελεύθερη Δραστηριότητα. Εξαιρούνται απο το ωράριο οι ώρες του πρωταθλήματος, του ποδοσφαίρου φοιτητριών και οι ώρες κρατήσεων.

1/9/16
Ποδόσφαιρο Φοιτητριών Τρίτη και Πέμπτη 19.30-20.30 γήπεδο 5Χ5

Τμήμα εκμάθησης ποδοσφαίρου για φοιτήτριες. Το τμήμα θα λειτουργήσει σε 2 περιόδους

Α΄περίοδος 4/10/16-20/12/16

Β΄ περίοδος 2/3/17- 25/5/17

4/10/16 Γιώργος Μπουχουράς
Φυσική Κατάσταση Δευτέρα και Πέμπτη 18.00-19.00 Σάλα

Πρόγραμμα βελτίωσης της φυσικής κατάστασης με περιεχόμενα χαμηλής έντασης και αθλοπαιδιές

22/9/16 Τρισεύγενη Καρούμπαλη