Αρχείο Νέων Βόλλευ

ΕΝΑΡΞΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Από Δευτέρα 15/09 ξεκινούν οι δηλώσεις συμμετοχής ομάδων φοιτητριών και φοιτητών για το εσωτερικό πρωτάθλημα βόλλεϋ της περιόδου 2014-2015.

ΤΕΛΙΚΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ & ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Σε μία πραγματική γιορτή και διαφήμιση για τον πανεπιστημιακό αθλητισμό και όχι μόνο, τη περασμένη Παρασκευή πραγματοποιήθηκαν οι δύο μεγάλοι τελικοί του εσωτερικού πρωταθλήματος φοιτητριών και φοιτητών.

H ΩΡΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΤΕΛΙΚΩΝ

Έφτασε η ώρα των μεγάλων τελικών και πρωταθλητών των εσωτερικών πρωταθλημάτων φοιτητριών και φοιτητών.

Το πρόγραμμα των τελικών έχει ως εξής:

Ημιτελικός Φοιτητών ΤΡΥΠΑΝΙΑ vs UNFIGHTABLES 3-0

Στον τελευταίο ημιτελικό του εσωτερικού πρωταθλήματος πετοσφαίρισης φοιτητών ή ομάδα ΤΡΥΠΑΝΙΑ επικράτησε δύσκολα με 3-0 σετ και ετοιμάζεται για τον μεγάλο τελικό της Παρασκευής (06/06 19:00)απέναντι στην ομάδα ΑΣΣΟΣ.

2ος Ημιτελικός Φοιτητριών MAFIAS vs AMAZONS 3-0

Στον δεύτερο ημιτελικό του εσωτερικού πρωταθλήματος φοιτητριών η ομάδα MAFIAS επικράτησε σχετικά δύσκολα με 3-0 σετ και ετοιμάζεται πλέον για τον μεγάλο τελικό της Παρασκευής όπου θέλει να σηκώσει την κούπα απέναντι στις περσινές πρωταθλήτριες CH.ENG.

1ος ημιτελικός φοιτητριών ΙΑΤΡΙΚΗ - CH.ENG. 0-3

Στον πρώτο ημιτελικό του εσωτερικού πρωταθλήματος φοιτητριών η περσινή πρωταθλήτρια ομάδα CH.ENG. έδειξε πως και φέτος θέλει να είναι αυτή που θα σηκώσει τη κούπα, παρόλο το γεγονός ότι κατά τη  κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος δεν είχε καλές εμφανίσεις και τερμάτισε στη τρίτη θέση.
Από την άλλη πλευρά η ευχάριστη έκπληξη του φετινού πρωταθλήματος ομάδα της ΙΑΤΡΙΚΗΣ έδειξε πως ήρθε για να μείνει και την επόμενη σεζόν θα πρωταγωνιστήσει και πάλι πιο οργανωμένη και πιο αποφασισμένη.

Η ΩΡΑ ΤΩΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ

Έφτασε η ώρα των ημιτελικών στα εσωτερικά πρωταθλήματα των φοιτητριών και φοιτητών.

Μετά από μία ακόμα πιο επιτυχημένη χρονιά και με αύξηση των συμμετοχών των ομάδων σε φοιτήτριες και φοιτητές, ήρθε η ώρα των ημιτελικών.

ΑΣΣΟΣ vs UNFIGHTABLES 3-0

Στον τελευταίο αγώνα της κανονικής διάρκειας του πρωταθληματος φοιτητων η ομάδα ΑΣΣΟΣ διατηρήθηκε στη κορυφή και πήρε έτσι την απ'ευθείας πρόκριση στον μεγάλο τελικο που θα διεξαχθεί την επόμενη Παρασκεύη 06/06.
Οι UNFIGHTABLES από την άλλη πλευρά εμφανίστηκαν πιο δυνατοί και ανανεωμένοι από τον τελευταίο αγώνα που έδωσαν και δείχνουν έτοιμοι να διεκδικήσουν τη πρόκριση στον μεγάλο τελικό αφού πρώτα αντιμετωπίσουν τη δεύτερη σε βαθμολογία ομάδα ΤΡΥΠΑΝΙΑ.

MAFIAS vs AMAZONS 3-0

Στον τελευταίο αγώνα της κανονικής διάρκειας η πρώτη σε βαθμολογία ομάδα των MAFIAS, παρά τον άτυχο τραυματισμό της Αλεξανδρίδου, επικράτησαν με 3-0 σετ τωνAMAZONS, οι οποίες κατέλαβαν τελικά τη τέταρτη θέση.
Έτσι στον δεύτερο ημιτελικό του πρωταθλήματος γυναικών που θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 02/06 στις 16:00 οι δύο ομάδες θα ξανασυναντηθούν με στόχο τη νίκη που θα οδηγήσει στον μεγάλο τελικό.